kwi - 11 - 2016

Skarby Danii

Północna Europa bardzo często jest dość niedoceniana przez turystów z większości państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie ma tam zbyt wielu interesujących atrakcji, a sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera sporo wspaniałych zabytków oraz pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem świetnym dowodem na to, że północna Europa także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!
źródło: http://sportlajf.pl, http://herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, http://www.zoo-safari.net.pl

Comments are closed.