kwi - 11 - 2016

Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny paliwa nie są zbyt niskie, a na dodatek nasze drogi w dalszym ciągu nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest złym pomysłem. W końcu można wymienić dużo urokliwych miast i miasteczek albo tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeżeli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie Polski, na dobry początek warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto początkowo zajechać na Mazury. Należy otwarcie przyznać, że powiedzmy cztery dni w Ostródzie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są fantastyczne, ale trzeba wyruszyć dalej – a może Jastarnia? Generalnie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest stosunkowo zimne. Jednak to chyba jedyna wada. Przecież nadbałtyckie plaże są przepiękne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Kilka godzin samochodem od Trójmiasta mieści się niemniej piękne miasto, mianowicie Toruń. Potem warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w Krakowie to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, jak najbardziej powinny powtórzyć zwiedzanie. Z byłej stolicy Polski warto udać się choćby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To przykładowy plan wycieczki po kraju; pewne jest jedno – warto odkrywać Polskę.
źródło: www.usmiechtarnowa.pl, http://digikey.net.pl, http://www.avans.org.pl, http://wypadekholandia.pl

Comments are closed.